©  Lider Güvenlik Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.
Dsc Alarm Sistemleri


Güvenlik Alarm Sisteminiz Yoksa
Aşağıdaki önlemleri mutlaka alınız.
Hırsıza kilit dayanmaz ama yine de, hırsız için  caydırıcı olması açısından kapıların dayanıklı malzemeden yapılmış olmasına dikkat edin.  Çıkaracağı gürültüden belki rahatsız olur da kaçar diye, işyerinize alarm cihazı veya kamera sistemi kurdurun. Kapı ziline isim yerine apartman numaranızı veya isminizin baş harflerini yazın. Apartmanın giriş ve çıkışını kontrol edecek kapıcı bulundurun ve bu şahsı hırsızlık olayları ile ilgili olarak zaman zaman uyarın. Banyo tuvalet ve diğer havalandırma pencereleri apartmanlarınızın havalandırma boşluğuna açılan yerlere ve çatıya çıkış kapaklarına demirli parmaklık yaptırınız. Alt katlar için pencere ve balkon kapılarınıza parmaklık yaptırınız. Ancak bu üst katlara tırmanacak şekilde olmasın. Pencereniz yüksekte ise yakınlarına tırmanabilecek malzeme bırakmayınız. Mücevher, kürk , halı ve benzeri eşyalarınızın çekilmiş bir fotoğrafını, televizyon , müzik seti , kamera gibi elektronik eşyalarınızın seri numaralarını gösteren bir liste bulundurunuz. Evinizde silah bulundurmak durumunda iseniz iyi muhafaza ediniz.Herhangi bir kazayı önlemek açısından gerekli olan bu tedbir eve giren hırsız silahtan faydalanarak size bir kötülük yapmasına da engel olacaktır. Kısa süreli evde olmayacağınız geceler de bir odanın ışığını açık bırakınız .

DSC SOYGUN İHBAR SİSTEMLERİ
Yeni nesil dsc alarm sistemleri Adsl ve Network üzerinden Haberalma Merkezi ile online olarak haberleşme sağlayabilmektedir. Offline alarm sistemlerinin yerini alacak olan bu sistem adsl bağlantısı sayesinde Alarm merkezine bilgini ulaşması süresini milisaniyelere düşürmesi açısından bir devrim yaratacaktır. Dsc soygun ihbar sistemleri Kanada dan ithal edilmektedir. Soygun ihbar sistemlerinde bir dünya markası olan Dsc alarm sistemleri  Amerikan ve avrupa kalite standardı (CE) (UL) VE ISO 9001 - 9002 belgelerine sahiptir. 15 değişik alarm santrali ve farklı amaçlı dedektörler  çeşitli ihtiyaçlara cevap verir. Kablolu ve kablosuz alarm sistemleri, iç alan ve dış alan pet pır dedektörler ile her mekana uygun tasarımlar sunmaktadır. Lider Güvenliğin konusunda uzman, profosyonel elemanlarınca projelendirilip uygulanmaktadır. Ücretsiz Keşif ve detaylı bilgi için firmamızı arayınız. Alarm sistemi ise, ev ve işyerlerinde oluşabilecek hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı gibi istenmeyen olayların algılamasının yapılarak çevrenin sesli ve ışıklı olarak uyarılmasını , olayın haber alma  Merkezi tarafından  takip edilerek mal sahibinin polis, itfaiye vb kolluk kuvvetlerinin haberdar edilmesini sağlar; kapı ve pencerelerden gelebilecek tehlikelere karşı korunmanızı sağlayan manyetik kontaklar, evcil hayvanlarınıza duyarlı hareket detektörleri, kablosuz kumandalar ve acil durum butonu ve diğer  parçaları içermektedir. Elektronik Alarm sistemi, kablosuz alarm sistemi, kablolu alarm sistemi, yangın ihbar sistemi sıkça  kullanılan sistemlerdir. Soygun ihbar sisteminin sorunsuz çalışabilmesi için montaj elamanlarının iyi seçilmesinin yanında, montajında dikkatli  edilerek yapılması  gerekir.

Anahtarı kullanan işçiniz işten ayrıldı ise kilidi değiştirin. Mümkünse dış yüzeyde kullanılan camları kırılmayacak cinsten seçin. Kapı camı ve diğer camlarda içeriyi görmeyi engelleyecek poster, afiş v.b. şeyler asmayın. Anahtarlığınıza isim, adres ve telefon numaranızı kesinlikle yazmayın. Araba, işyeri ve ev anahtarlıklarınızı ayrı ayrı anahtarlıklara takın. Bu önlem anahtarlığınızın çalındığında yada kaybolduğunda eviniz, arabanız ve işyeriniz için telaşlanmanızı engelleyecektir. Cam dışarıdan kırıldığında dahi, içeriye girişi veya mal alınmasını engelleyecek demir çubuk veya tellerle uygun tedbir alın Çok miktarda nakit para veya değerli eşyayı kasada bulundurmayın. Hırsızların karanlık veya loş ışıklı yerlerden hoşlandığını unutmayınız. Ev ve iş yerlerinin giriş, çıkışı, sokak, bahçe, ve merdivenlerinizin, özellikle hırsızın girişi için elverişli olan yerlerin mutlaka ışıklandırılmış olmasını sağlayınız. Çek ve kredi kartlarınız çalınmışsa ilgili bankalara derhal bilgi veriniz. Mümkünse ev ve işyerinizi sigorta ettirin. İşyeriniz ve eviniz aldığınız bütün önlemlere rağmen hırsızlığa uğramışsa; her şeyden önce paniğe kapılmayın, soğukkanlı olmaya çalışın ve hiçbir eşyaya dokunmayın.En yakın telefondan 155 Polis İmdat’ı arayın, parmak izi ekipleri olay yerini tetkik edinceye kadar suç mahallini karıştırmayın, olay yerini muhafaza altına alın, olay yerinde bırakılacak parmak izlerinin bozulmamasına dikkat edilmelidir. Gelen ekiplere ayrıntılı ifade veriniz. Daha yapılacak pek çok şey sayılabilir, tercih sizin tabii ki,  ancak siz en iyisi korumak istediğiniz mekanlara Güvenlik Alarm Sistemi kurdurun  yukarıdaki bu detaylardan kurtulun.

Hırsıza biz evde yokuz, rahatlıkla çalışabilirsiniz derecesine perdeleri sıkı sıkıya kapatmanız gündüzleri evinizin keşfedilmesini sağlayacaktır. Otopark görevlisine oto anahtarı ile birlikte ev anahtarını teslim etmeyin. Evinizi tatil veya iş seyahati gibi sebeplerle uzun süreli terk ettiğinizde güvenilir bir komşunuza anahtar bırakın ve evi kontrol etmesini tembih edin. Gerektiğinde sizi nerede bulabileceğini bildirin. Unutmayınız ki hırsızlar tatil yapmazlar. Evinize ve işyerinize geldiğinizde camınızın kırıldığını veya kapınızın aralık olduğunu fark ederseniz,  içeride şahıs yada şahıslar içeride olabileceğinden içeri girmeyiniz ve derhal 155 Polis imdat’ı  arayıp gözetlemeye devam ediniz. Eşyalar mağaza, market , dükkan ve benzeri yerlerde satılır. Elde satılan eşyaların hırsızlık ve kaçak mal olma ihtimali yüksektir ve fiyatları caziptir. Bilmeyerek de olsa çalıntı mal almanın suç olduğu unutulmamalıdır. Çaldığını satamayan hırsız bir daha çalmaz. Yaşadığınız çevrede komşuluk ilişkilerini geliştirin. Komşularınız ile birlikte suç ve suçlular ile mücadeleye katılın. Eğer siz komşularınızın evine sahip çıkarsanız onlarında sizin evinize sahip çıkacaklarını unutmayınız. İşyerinizin kapısının dayanıklı malzemeden yapılmış olmasına dikkat edin. Mutlaka çift kilit kullanın. İşe alacağınız şahıslar hakkında ön bilgi sahibi olmak için geçmişleri hakkında bilgi toplamaya çalışın. Özellikle yabancı uyruklu şahıslara daha çok dikkat ediniz.

Güvenliğiniz İçin Profesyonel Çözümler
Lider Güvenlik Alarm Kamera Sistemleri ANTALYA
Tel: 0242 323 11 90 Pbx Fax: 0242 323 38 29