©  Lider Güvenlik Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.
ALARM HABER ALMA MERKEZİ NASIL ÇALIŞIR ? Ahm
Hızla gelişen ve yenilenen teknolojik gelişmelerle birlikte,  teknoloji maliyetinin düşük, planlanmış hedeflere ulaşma süresinin daha kısa ve işgücü veriminin daha yüksek olmasını sağlayan iletişim sistemleri ile,  7 gün 24 saat kesintisiz çalışabilen elektronik güvenlik sistemi hayatımızın vazgeçilmezleri arasındaki yerini almıştır.

ALARM HABERALMA MERKEZİ ve HİZMETLERİ
Abonelerimizin isteği doğrultusunda, çeşitli hizmetler verilmekte ve raporlamalar yapılmaktadır:
"        Sistemin açma/kapama saatlerinin raporlanması,
"        Sistemin hangi kullanıcılar tarafından, hangi tarih ve saatlerde açılıp kapandığının raporlanması,
"        Hangi tarihlerde ve hangi sebeplerle alarmın devreye girdiğinin raporlanması,
"        Telefon hattının kesildiğinin bildirilmesi,
"        Sistemde oluşan herhangi bir arızanın bildirilmesi,
"        Sistemin periyodik olarak kendini kontrol etmesi,
"        Yeni şifre verilmesi,
"        Sistemin kurulması,kapatılması,
"        Sadece yangın veya hırsız değil, aynı zamanda sağlık ile ilgili herhangi bir sorun yaşandığında da size İlgililerin ulaşmasının temin edilmesi.


Alarm Haber Alma Merkezi mekanda kurulu olan alarm sistemlerinden gelen hırsızlık, soygun, yangın, su baskını gibi risk olusturan alarmlar ve arızaları alarm sisteminin telefon hattı üzerinden merkezdeki alıcılara adresli olarak bilgi gönderilmesi esasına göre çalışır. Alarm Haber Alma Merkezi nde bulunan alıcılar, alınan alarm ve arızaları öncelik sırasına göre bilgisayar ekranlarına aktarır. Alarm ın geldiği yer ile ilgili tüm iletişim detayları otomatik olarak operatörlerin önündeki ekrana gelir. Alarm Haberalma Merkezi, gelen alarmın senaryosuna göre, önceden belirlenmiş olan işlemleri gerçeklestirir. Gerekli durumlarda polis merkezine bağlı özel telefon hattı üzerinden çift yönlü ses kaydı altında kolluk kuvvetleri, itfaiye, ambulans birimleri  ve ilgili kişiler alarm gelen mekana yönlendirilir.
Alarm Haber Alma Merkezi nin Görevleri
Günümüzde hırsızlık ve gasp olayları artmıştır. Bunun doğal sonucu olarak güvenlik sistemlerine olan gereksinim daha çok ortaya çıkmıştır. Gasp olaylarını dikkate alırsanız, sadece alarm sistemi kurdurarak tam bir güvenlikten söz etmek doğru değildir. Merkeze bağlı olmayan bir alarm sistemi siz yokken hırsız girdiğinde veya yangın çıktığında alarmın tek başına çalması pek bir şey ifade  etmeyecektir. Bu durumlarda, mevcut alarm sistemini Alarm Merkezi bağlantısı ile tam bir güvenlik unsuru haline getirmek mümkündür. Böyle bir durumda merkezdeki uzmanlar derhal size ve olaya müdahale etmesini istediğiniz diğer kişilere ulaşacaktır. Buradaki amaç, olası risklerin gerçekleşmesi durumunda yetkililere bilgi aktarmak ve olaya müdahale edilmesini temin etmektir. Alarm sistemleri günümüzde konutlarda ve işyerlerinde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ancak alarm sistemleri tek başına tam bir koruma sağlayamazlar. Örneğin, siz evde yokken evinizde yangın çıkarsa alarm sisteminiz hemen devreye girebilir, fakat alarma müdahale edecek birileri bulunmazsa sirenlerin çalması pek bir anlam ifade etmez. İşte bu ve buna benzer birçok noktada Alarm Haber Alma Merkezimizdeki sistem devreye girer.

Alarm Haber Alma Merkezine bağlıysa, lokal sirenler devreye girmese bile, yangın sinyali en geç 10 saniye içerisinde Alarm Haber Alma Merkezimize ulaşır. Buradaki görevli operatörümüz, olayı sizin önceden bildirmiş olduğunuz telefon numaralarına ve güvenlik birimlerine anında bildirir. Böylece alarm sisteminiz, dolayısıyla eviniz,işyeriniz,deponuz vb. 24 saat gözetim altında tutulmuş olur. Ayrıca,sadece yangın ve güvenlikle alakalı değil,24 saat gözetime ihtiyaç duyulan her türlü kritik değer Alarm Haber Alma Merkezinden kontrol edilebilir. Abone tarafındaki alarm sisteminin panel ve kominikatörüne bağlı olarak, Alarm Haber Alma Merkezine yangın,  baskın, soygun, tıbbi alarm, su baskını, açılış kapanış ve servis ile ilgili bilgiler iletilebilir. Sistemlerin Açılış-Kapanış özelliği ile hangi kullanıcının ne zaman Açılış-Kapanış yaptığı belirlenebilir. Böylece çok kullanıcılı sistemlerde kendi içinden soyulma riski ortadan kalkar. Açılış-Kapanış saatleri ile işyeri mesai saatleri puantajı çıkarılabilir. Alarm Haber Alma Merkezine servis ile ilgili mesajların gelmesi ile yanlış alarmlar büyük ölçüde azaltılabilir ve servis zamanından tasaarruf sağlanabilir. Alarm Haber Alma Merkezimizdeki DOWNLOADING/UPLOADING özelliği sayesinde merkezimizden program değişikliği yapılabilir veya siz tatildeyken alarm sisteminizi kurmayı unutmuşsanız, merkezimizdeki operatöre sistemi kurma talimatı verebilirsiniz.

Alarm Merkezinde sistem Nasıl işliyor ?
istenmeyen bir durum meydana geldiğinde alarm sisteminiz, anında telefon hatları üzerinden Alarm Merkezimizi arayarak detayları iletir. Kod numaranız altında ilgili bilgiler ekranlarda görülür. ilk etapta sizi telefonla arayarak alarmın gerçek mi yanlış mı olduğunu belirleriz. Gerekirse size parola sorarız. Alarmın gerçek olduğunun doğrulanması durumunda, alarmın türüne göre, daha önceden bize bildirdiğiniz kişiler ve yerleri sırasıyla ararız ve ihbarı iletiriz. istenmeyen durum, alarmın çalmaya başlaması dışında sistem arızası, uzun süreli elektrik kesintisi veya telefon hat arızası da olabilir. Merkez, sağlıkla ilgili sorunlar ve gasp türü zor kullanılan hallerde de alarm sistemi üzerinden ihbar alabilir.

Abone işlemleri
Abonelerden, herhangi bir olay ortaya çıktığında öncelikle haber vermemizi istediği kişilerin telefon numaraları alınmaktadır. Alarmı devreden çıkarmaya yetkili kişilerle ortak bir parola belirlenmektedir. Mevcut Alarm sistemi ile Alarm Merkezine Abone Edilebilir Mevcut alarm sistemi  güncel olmasa bile teknik uyum sağlanabilmesi durumunda Alarm Merkezine üye olabilirsiniz.

Alarm Haber Alma Merkezine Nasıl Abone Olunur ?
Türkiyenin neresinde olursa olsun, Eğer evinizde veya işyerinizde halen kullanmakta olduğunuz bir güvenlik sistemi var ise; Bu güvenlik sisteminin 24 saat bir merkezden gözetlenip, alarm anında size veya ulaşılmasını istediğiniz kişiler ile temasa geçmesini istiyor iseniz Sadece bir telefon hattı ile güvenlik sisteminizi AHM'ye bağlanabilir. AHM Müşterisi Olmanın Avantajları AHM'nin Müşterilerine verdiği hizmetler;  Alarm sisteminizin 24 saat aralıksız izlenerek gelen sinyallerin takip edilmesi, Her ay başında Alarm aktivite raporlarının posta ile tarafınıza  ulaştırılması, Telefonla sisteminiz ile ilgili problemlere teknik destek.Güvenliğiniz İçin Profesyonel Çözümler
Lider Güvenlik Alarm Kamera Sistemleri ANTALYA
Tel: 0242 323 11 90 Pbx Fax: 0242 323 38 29