©  Lider Güvenlik Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.
Car Plate Recognition (CPR) Automatic Number Plate Recognition (ANPR)  Car Plate Reader (CPR)  olarak ta bilinir. Otomatik plaka tanıma sistemi araçların plakalarını okuyabilmek için,  görüntülerin üzerinde OCR olarak bilinen  Optik Yazı Karakteri Tanıma  metodunu kullanır. Bu teknoloji trafik uygulamaları, Giriş Kontrolü (Access Control) gibi  çeşitli güvenlik sistemlerinde kullanılır

PLAKA TANIMA SİSTEMİ

Otomatik Plaka Tanıma Sistemleri
License Plate Recognition (LPR) nedir?

Otomatik Plaka Okuma Sistemi Özellikleri :
Otomatik Plaka Tanıma yazılımı araçların plakalarını otomatik olarak bulur ve plakayı tanımlar.  Bir kaç saniye içerisinde cihazın çalıntı olup olmadığını veya bir suç olayına karışıp karışmadığını söyleyebilir. Bağlı kameralar ile geçen tüm arabaları tarar ve kayıtlarını tutar Plakalar veri tabanındaki plakalar ile eşleştirilerek kontrol edilir. Hızlı ve güvenilir tanımlama Ağ üzerinden kullanılabilir Merkezi Plaka Tanıma Yazılımı  Plakalar okuma bölgesinde (gişeler kapılar vs.) okunur ve merkeze iletilir.   Tüm okuma noktaları tek bir merkezden kontrol edilebilir.  Bu merkezde çalıntı arabaların bilgileri herhangi bir database kullanılarak sorgulanabilir.
Otomatik Plaka Tanıma Sistemi Kullanım Örnekleri :
GİŞELER
Plakalar 7/24 sürekli olarak okunur ve bilgi mevcut araç veri tabanı ile karşılaştırılır. Çalıntı araçlar araç geçtiği anda bulunur ve kullanıcı uyarılır.
ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ
Sistem büyük alışveriş merkezlerine kurulabilir. Tüm giriş ve çıkışlara kurulan ION Elroc sistemi sayesinde araçların giriş ve çıkış saatleri takip edilebilir ve uygunsuz bir durum olduğunda çıkışta araç tespit edilebilir. Ayrıca toplanan veri tabanı kullanıcı davranışlarını ölçmek için özel promosyonlar sonrası araç sayısındaki artışı izlemek için de kullanılabilir..
OTOPARKLAR
ION Elroc sistemi otoparkın giriş ve çıkışlarını kontrol edecek şekilde kurulabilir. Sistem ödemesi yapılan araçlar için bariyeri otomatik olarak açabilir. Ayrıca sistem araçların park zaman kayıtlarını tutar.
SINIR KONTROLÜ
ION Elroc sistemi sınırlara kurularak ülkeye giren ve çıkan araçları izler.  Plaka ION Elroc sistemi tarafından okunu ve operatör tarafından kontrol edilir. Bu bilgi merkezi bir veri tabanına iletilir ve burada depolanır. Gerektiğinde bu veri tabanı sorgulanarak ülkeye giriş ve çıkışlar takip edilir. Çalıntı araçlar bu noktada tespit edilir. Sınırdan geçiş işlemlerini hızlandırır.
ŞİRKET OTOPARKLARINDA
ION Elroc sistemi şirket otoparkının giriş kısmına kurularak yetkili araçlar için bariyeri açabilir.  Giriş ve çıkışların kaydı otomatik olarak tutulur ve gerektiğinde sorgulanabilir.
SİTE GİRİŞLERİNDE
Site girişine kurulacak sistem ile evlerde oturan kişiler için ve yetkili araçlar için kapının otomatik açılması sağlanır.  Ayrıca kara listeye eklenen bir araç gelirse güvenlik görevlisi uyarılır.
EV KULLANIMI
Elroc sistemini kullanarak, siz veya ailenizden birinin arabası yaklaştığında bahçe veya garajınızın kapısını otomatik olarak açabilirsiniz.  Sistem plaka numarasını otomatik olarak algılar. Plaka ve aracın resmini kullanarak kayıt eder.
ÜNİVERSİTELERDE TRAFİK YÖNETİMİ VE GİRİŞ KONTROLÜ
Bariyerler sistem tarafından otomatik olarak kontrol edilir. Kampüs içine girildikten sonra yönlendirme araç plakasına göre yapılabilir.  Öğretim üyeleri, öğrenci ve diğer yetkili kişiler otoparka, ziyaretçiler ise kendileri için ayrılan otoparka yönlendirilebilir. Tüm araçların kaydı görüntüsü ile beraber tutulur.
Güvenliğiniz İçin Profesyonel Çözümler
Lider Güvenlik Alarm Kamera Sistemleri ANTALYA
Tel: 0242 323 11 90 Pbx Fax: 0242 323 38 29