©  Lider Güvenlik Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.
GPS Araç Takip Sistemi

Otomobiliniz nerede? Çalındı mı? Çekildi mi? Haberiniz olmadan ödünç mü alındı!? Yoksa sadece nereye park ettiğinizi mi unuttunuz? Paniğe gerek yok. Mesaj atın yeter! Gsm kontrollü araç takip sistemleri ve Gps araç takip ve kumanda sistemi ile aracınız cebinizde.

GPS, Uydu(GPS) tabanlı bir araç takip-Filo İzleme Sistemidir. Tamamen Türk Mühendislerince Tübitak-Tekgeb'de tasarlanmış ve Türkiye'de üretilmektedir.

GPS: Uydu(GPS) Bazlı Araç Takip ve Yönetim Sistemi

Araçlara takılan bir kutu Harita ve Yazılımdan oluşmaktadır. Aracınıza monte edilen GPS alıcısı ile GPS uyduları aracılığıyla aracınızın konum bilgisi tespit edilir ve bu konum bilgisi, içinde GSM operatörünüzün sim kartı bulunan diğer kutu ile GSM şebekesi yardımıyla ve GPRS aracılığıyla merkezdeki harita üzerine düşer. Merkezdeki yazılım aracılığıyla araçlarınızı bu harita üzerinden izler ve filonuzu yönetirsiniz. Veri iletimini son teknoloji GPRS ile sağlayan GPS size, SMS ile veri iletimi sağlayan eski teknoloji cihazlara kıyasla 750 kata varan tasarruf sağlar.

GPS Araçlarınızın:

1- O anki konumunu 5 metre yanılmayla ve sokak detayında izlemenizi
2- O anki hızını
3- İstediğiniz zaman aralığı tanımlayarak geçmişte nerelere gittiğini
4- Tanımladığınız zaman aralığında hangi hızlarla seyrettiğini
5- Tanımladığınız zaman aralığında güzergahını çizgi olarak görmenizi sağlar.

Araçlarınızın veri gönderme sıklığını yazılımı kullanarak kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. GPS ile araçlarınızı takip etmekle kalmaz, aynı zamanda bilgisayarınızdan SMS(Kısa Mesaj) göndererek motorunu dahi durdurabilirsiniz. (Bunun için montajın uygun bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir) Sistemin en büyük avantajlarından biri haritalarıdır. Dünyanın en büyük harita firmaları ve Türkiye'nin en köklü harita firması  İki Nokta işbirliğiyle çok kaliteli, detaylı ve güncel haritalara sahiptir GPS.  bir diğer avantajı web tabanlı olmasıdır. Bu, değerli müşterilerimize araçlarını mekana bağlı olmaksızın izlemelerini sağlar. Internet'e herhangi bir yerden bağlanmak suretiyle araçlarını takip edebilirler. Tatilde, yurtdışı seyahatte nerede olurlarsa olsunlar…

GSM ARAÇ TAKİP NEDİR?

Aracınıza yerleştireceğiniz GSM teknolojisini kullanan küçük bir cihaz. Baz istasyonlarından gelen semt ya da bölge bilgilerini GSM şebekesi üzerinden kısa mesaj olarak cep telefonunuza gönderir. Böylece aracınızın yerini kolaylıkla belirleyebilir ve hareket halindeyse takip ederek ulaşmanızı sağlar. Ayrıca  cep telefonunuzu uzaktan kumanda aleti gibi kullanarak aracınızın kornasını çaldırabilir, flaşörlerini çalıştırabilirsiniz. Hatta gerekli bağlantıları yaptırarak, aracınızın isteğiniz her hangi bir bölümünü kontrol edebilirsiniz. Örneğin; uzaktan, aracınızın motorunu bloke etmek artık bir SMSlik iş sizin için. mevcut otomobil alarmlarıyla da uyumludur.
GSM ARAÇ TAKİP NASIL KURULUR?

Mobilarm'ın en büyük özelliklerinden biri de uzmanlık gerektirmeyen kolay kurulumudur. Hattı açık bir GSM SIM kartını Mobilarm'a takın ve ürün paketinden çıkan hareket dedektörünü, güvenliğini sağlamak istediğiniz yere iki vida ile monte edin. Dedektör, anten ve adaptör kablolarını Mobilarm'a bağlayın.
3 adet cep telefonu numarasını da Mobilarm'a kısa mesaj göndererek tanıttıktan sonra cihaz kullanılır hale gelir. Evinizin ya da işyerinizin güvenliğini Mobilarm'a devretmek bu kadar kolaydır. Ürün kutusundan sadece bir hareket dedektörü çıkmaktadır. Ev ya da işyerinizde birden fazla bölümü kontrol altına almak isterseniz,
istediğiniz kadar hareket dedektörü alıp, Mobilarm'a bağlayabilirsiniz.

GSM ARAÇ TAKİP NASIL ÇALIŞIR?

Yapmak istediklerinize bağlı olarak, cep telefonunuzla Araç Takip Komutları ya da Araç Kumanda Komutları göndererek çalıştırabilirsiniz.Araç Takip Komutları Üç ayrı komut vardır.

Takip
Aracınızı bıraktığınız yerde bulamazsanız, hareket halindeki aracınızı takip edebilmek için size her GSM baz istasyonu değişiminde kısa mesaj göndermesini sağlayan takip modunu kullanmalısınız.

Tek
Aracınızın o anda hangi semtte ya da bölgede olduğunu tek bir kısa mesaj alarak öğrenmek istediğinizde tek modunu kullanmalısınız.
Uyarı
GSM ARAÇ TAKİP SİSTEMİ un sadece aracınızın park ettiğiniz yerden hareket ettirilmesi durumunda size kısa mesaj göndermesi için uyarı modunu kullanmalısınız. Uyarı komutu, aracınızın çalınmasından haberdar olmanızı sağlayacaktır.

Araç Kumanda Komutları

Flaşör aç/kapat Bu komutlar aracınızın flaşörlerinin açılmasını ya da kapatılmasını sağlayacaktır. Korna aç/kapat Bu komutlar aracınızın kornasının çalmasını ya da susmasını sağlayacaktır.

Başlat/Bitir Bu komutları aracınızın istediğiniz bir bölümünü, örnek olarak aracınızın  farlarını açıp kapamak ya da aracınızı uzaktan çalıştırabilmek ya da hareket halindeki aracınızın motorunu bloke etmek ya da bunlara benzer başka amaçlar için kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle özel bağlantısını, kontrol etmek istediğiniz bölüme bağlatmış olmanız gerekir.

DİĞER SİSTEMLERE GÖRE EN BÜYÜK AVANTAJLARI NELERDİR?

Çalınan araçların bulunmasını amaçlayan özel tasarım. Sadece çalınan aracın bulunması değil, aynı zamanda aracınızın kumandasıyla ilgili başka bir çok özellik bir arada. Araç kapalı alanlarda olsa dahi ulaşılabilir. Anteni de dahil, araç içine gizlenebilir. Internet bağlantısına ve haritaya gerek duyulmaz. Takip için bir cep telefonu yeterlidir. İzleyenin sabit bir konumda bulunması gerekmez. Nerede olursa olsun aracının ve kendisinin GSM kapsama alanı içinde olması aracını takip ve kumanda etmesi için yeterlidir. Çok uygun ürün fiyatı. Abonelik ücreti yok. Kullanım maliyeti hattınızın ait olduğu GSM operatörünün belirlediği kısa mesaj cari fiyatlarıdır ve tahsilat GSM operatörünüz tarafından yapılır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Besleme Gerilimi : 10-30 VDC
Güç Tüketimi : 0.3 W
Çalışma Frekansı : GSM 900/1800 Mhz.
Dijital Girişler : 1 adet 0-12V DC giriş
Dijital Çıkışlar : 3 adet 500mA röle çıkışı
Boyut : 9.2 X 7.7 X 2.7 cm.
Anten Konnektörü : SMA
Çalışma Sıcaklığı : -10 0C - +55 0C

GSM ARAÇ TAKİP SIK SORULAN SORULAR

1- GSM ARAÇ TAKİP  bir otomobil alarmı mıdır?
Hayır bir otomobil alarmı değildir.  amacı, çalınan, çekilen ya da herhangi bir şekilde kaybolan aracın nerede olduğunu ya da hangi yöne doğru gittiğini GSM şebekesini kullanarak tespit etmek ve araç sahibine bildirmektir.

2- GSM ARAÇ TAKİP aracımdaki alarma bağlayabilir miyim?
Bağlayabilirsiniz. Böylece aracınıza yapılan ve aracınızdaki alarmın algıladığı herhangi bir müdahale  iletilir ve aracınız yerinden oynatılmasa bile camının kırılması, kapısının açılması gibi durumlar da cep telefonunuza SMS ile bildirilir.

3- GSM ARAÇ TAKİP arabamın nerede olduğunu nasıl biliyor?
GSM Operatörlerinin sağladığı bir hizmetle uzun bir süredir cep telefonu sahipleri artık telefonlarının ekranından hangi bölgedeki GSM baz istasyonundan hizmet aldıklarını görebiliyorlar.  içindeki SIM kart sayesinde, takılı olduğu aracın o anda bulunduğu bölge ya da semt bilgisini GSM şebekesi üzerinden araç sahibine SMS ile gönderiyor. Böylece araç sahibi kendisine gelen SMS bilgisiyle aracının hangi bölgede olduğunu ve nereye doğru gittiğini takip edebiliyor.

4- Araç takibini yapabilmem için internet bağlantısı gerekir mi?
Hayır, bilgisayara ve internet bağlantısına ihtiyacınız yoktur.  diğer araç takip sistemlerinden en büyük farkı budur. Diğer sistemlerde aracınızı internet üzerinden takip etme zorunluluğu vardır. yanınızda cep telefonunuz olduğu sürece aracınızı istediğiniz yerden takip edebilirsiniz.

5- GSM ARAÇ TAKİP  kullanacağım GSM hattı kontörlü hat olabilir mi?
Olabilir fakat kontörün bitip bitmediğini takip etmek zor olacağından faturalı bir hattın kullanılmasını özellikle öneriyoruz.

6-GSM ARAÇ TAKİP NASIL  kullanacağım hat ile  mesaj göndereceği telefon hattının aynı GSM Operatörüne ait olması mı gerekir?
Aynı GSM operatörüne ait olması gerekmiyor. Fakat farklı operatörler arasında SMS gönderilirken gecikme yaşanabileceğini dikkate alarak, iki hattın da aynı operatöre ait olmasını öneriyoruz.

7-GSM ARAÇ TAKİP NASIL kullandığı hattın PIN kodunu her seferinde nasıl tuşlayacağız?
Hattı gps araç takip sistemi taktıktan sonra PIN kodunu tuşlamanız mümkün değildir ve bu durumda cihazınızı kullanamazsınız. Bu nedenle hattı takmadan önce bir cep telefonuna takıp, telefon ayarlarından hattın PIN sormadan açılmasını sağlamak için PIN kodunu pasifleştiriniz.

8-gps araç takip sistemi aracın neresine monte etmemizi öneriyorsunuz?
Aracınızın bagajında ya da iç mekanında monte edebileceğiniz bir çok yer bulabilirsiniz. Fakat bu yerin çabuk bulunamayacak, gizli bir yer olmasına dikkat edilmelidir. Her oto sahibinin kendi istediği yere monte etmesiyle, hırsızların aracın içinde yerini bulmaları çok daha zorlaşacaktır.

9-Ürün paketinden aracın camına yapıştırmak için "Bu araç  korunuyor" gibi uyarı yazısı bulunuyor mu?
Hayır, düşük bir olasılık da olsa hırsızın araç içerisinde  aramasına ve  bulup devre dışı bırakabilme olasılığını dikkate alarak böyle bir uyarıyı önermiyoruz. Hırsız çaldığı araçta gps araç takip sistemi olduğunu bilmemelidir.

10-gps araç takip sistemi göremeyeceğim bir yere monte edilecekse onun çalıştığından nasıl emin olacağım?
gps araç takip sistemi  numarasını arayın. Telefon kendiliğinden kapanıyorsa gps araç takip sistemi  çalışıyor demektir. "Aradığınız numaraya ulaşılamıyor" sesli mesajını duyarsınız bir problem var demektir..

11-gps araç takip sistemi kullandığı hat PIN sorulmadan açıldığına göre GSM numarasını bilen herkes  kullanamaz mı?
Hayır, çünkü gps araç takip sistemi ayrı bir şifreyle korunmaktadır ve bu şifre kullanılarak tanıtılan sadece bir cep telefonu tarafından kumanda edilebilmektedir. Bu nedenle gps araç takip sistemi  kullanmaya başlamadan önce 1234 olan fabrika çıkış şifresini değiştirmelisiniz.

12-gps araç takip sistemi kullanım şifresi nasıl değiştirilir?
gps araç takip sistemi GSM numarasına herhangi bir cep telefonundan "eskişifreSIFREyenişifre" formatında kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. İlk kez değişiklik yapacaksanız ve yeni şifreniz örneğin 9999 olacaksa, SMS olarak göndermeniz gereken mesaj "1234SIFRE9999" olmalıdır. "SIFRE" yazısı büyük harflerle yazılmalıdır.

13-gps araç takip sistemi şifresi rakam ya da harf olabilir mi?
Şifre harflerden oluşamaz, 4 haneli ve rakam olmalıdır. 4 haneden fazla olması durumunda ilk 4 rakam yeni şifre olarak kabul edilir.

14-gps araç takip sistemi takip ve kumanda edecek cep telefonu numarasını gps araç takip sistemi ne nasıl tanıtacağım?
gps araç takip sistemi kumanda edecek cep telefonundan gps araç takip sistemi GSM numarasına "XXXXCEP" formatında kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Bu mesajdaki "XXXX" sizin 4 haneli ve rakamdan oluşan yeni şifreniz olmalıdır.
15-gps araç takip sistemi tanıttığım cep telefonu numarasını değiştirebilir miyim?
İstediğiniz zaman değiştirebilirsiniz."XXXXCEP" formatında bir kısa mesajı kumanda etmesini istediğiniz cep telefonundan gps araç takip sistemi göndermeniz yeterlidir.
Buradaki "XXXX" yerine şifreniz yazılmalıdır.

16-Aracımı park ettiğim yerde bulamadım. Ne yapmam gerekir?
Bu durumda aracınız muhtemelen hareket halindedir ve sürekli izlemeniz gerekir. Daha önce tanıtmış olduğunuz cep telefonundan gps araç takip sistemi GSM numarasına "TAKIP" kısa mesajını gönderin.
Mesaj gps araç takip sistemi ulaştıktan sonra artık size gelen kısa mesajlarla aracınızı izlemeye başlayacaksınız.

17-Aracımın çekildiğini öğrendim. Şu anda nerede olduğunu bilmek istiyorum. Ne yapmam gerekir?
Bu durumda aracınız muhtemelen çekildiği yerde park halindedir. Daha önce tanıtmış olduğunuz cep telefonundan gps araç takip sistemi GSM numarasına "TEK" kısa mesajını gönderin. Mesaj gps araç takip sistemi ulaştıktan sonra aracınızın o anda bulunduğu bölge bilgisi tek bir mesajla gelecektir.

18-Otomobul'u sadece aracım kaybolduğu zaman mı kullanabiliyorum?
Hayır, sadece aracınız kaybolduğunda değil, bıraktığınız yerden hareket ettirildiği durumlarda sizi uyarması için de kullanabilirsiniz. Daha önce tanıtmış olduğunuz cep telefonundan gps araç takip sistemi  GSM numarasına "UYARI" kısa mesajını gönderin. Aracınızın çalınması ya da çekilmesi gibi yani bıraktığınız yerden bilginiz ve izniniz dışında hareket ettirilmesi durumunda gps araç takip sistemi mesaj göndererek sizi uyaracaktır.

19-gps araç takip sistemi 'u nasıl devre dışı bırakırım?
gps araç takip sistemi artık size mesaj göndermesini istemiyorsanız,
daha önce tanıtmış olduğunuz cep telefonundan gps araç takip sistemi GSM numarasına "DUR" kısa mesajını göndermeniz yeterlidir.

20-gps araç takip sistemi başka özellikleri var mı?
Evet var. gps araç takip sistemi aracınızın alarmına bağlayabilirsiniz ve alarm çaldığı zaman sesini duymasanız bile gps araç takip sistemi sizi SMS ile uyarır. Ayrıca, aracınızın flaşörlerini açmak, kapamak, kornasını çaldırmak ya da sizin ihtiyacınız olan herhangi bir işlemi (aracınızın motorunu bloke etmek ya da motorunu uzaktan çalıştırmak gibi) gps araç takip sistemi  kısa mesaj göndererek yaptırabilirsiniz.

21-gps araç takip sistemi gönderilen mesajı neden büyük harflerle yazmak zorundayız?
Türkçe karakter problemi yaşamamak için mesajlar büyük harflerle yazılmalıdır ve örneğin "İ" harfi yerine "I", "Ş" harfi yerine "S" harfi kullanılmalıdır.

22-Ödemem gereken SMS ücreti nedir ve nereye ödenir?
SMS ücretleri abonesi olduğunuz GSM Operatörünün uyguladığı cari fiyatlar üzerinden ücretlendirilir ve operatör tarafından tahsil edilir.

23-Arabama neden gps araç takip sistemi takayım?
Aracım çalınsa bile sigorta şirketim arabanın bedelini ödeyecektir ve bu bedelle yeni bir araba bile satın alabilirim?
Belki de sigorta poliçenizin aracınızın çalınma riskini karşılamadığını; Sigorta şirketinizin arabanızın çalındığına dair işlem yapabilmesi için yasal olarak 40 gün beklemek zorunda olduğunuzu ve 40 gün içerisinde aracınız bulunmazsa ancak işlem yapılabildiğini;  Bu 40 günlük süre içerisinde araçsız kalacak, belki de bir araç kiralamak zorunda kalacağınızı; Sigorta şirketiniz çalınan aracınızı tazmin etse dahi, bu ödeme gerçek değerinin daha altında bir tutar olacağını;biliyor musunuz? Ama aracınıza gps araç takip sistemi takarsanız; Zaman ve para kaybetmezsiniz. Aracınızın olmadığı zamanki, bir başka araç kiralama gibi, sıkıntılardan kurtulursunuz. Aracınız çok kısa bir süre içerisinde bulunacağından, çalan kişinin aracınıza vereceği zararları da önlemiş olursunuz. Aracınıza gps araç takip sistemi takarak sigorta şirketinizden indirim alabilirsiniz. Bunun için lütfen sigorta şirketinizle görüşünüz. gps araç takip sistemi takarak, aracınızı çalınmaya karşı koruyacağınız gibi gps araç takip sistemi başka özelliklerinden de faydalanabilirsiniz.

24- Aracımı değiştirirsem ya da aracımı satarsam gps araç takip sistemi ne olacak?
gps araç takip sistemi isterseniz içindeki size ait olan SIM kartı alarak, aracınızla beraber devredebilir ya da eski aracınızdan çıkartarak istediğiniz araca taktırabilirsiniz. Bu konuda montajcınız size yardımcı olacaktır.

25-gps araç takip sistemi kişileri takip etmek için de kullanabilir miyiz?
Hayır, sadece araçları takip etmek için kullanılır.


Güvenliğiniz İçin Profesyonel Çözümler
Lider Güvenlik Alarm Kamera Sistemleri ANTALYA
Tel: 0242 323 11 90 Pbx Fax: 0242 323 38 29