©  Lider Güvenlik Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.
Biometrik Geçiş Kontrol Sistemleri

Panasonic iris Tnıma Sistemleri

Parmak İzi Tanıma Sistemleri

Gelecek yüksek teknoloji devriminin anahtarı
Biometrik Geçiş Kontrol Sistemleri


Yakın Gelecek ve  Biometrik Tanıma Sistemleri :
Biometrik geçiş Kontrol sistemleri , parmak izleri, ses, yüz ve gözleri kullanarak kişinin kimliğini tesbit eden teknolojiler yolculuklarda ve genel olarak hayatımızda devrim yaratacak. Havayolları otoriteleri biometrikler için uluslararası bir teknolojik standartlar talep etmekte. Fakat kabul edilen en yeni yüz ve göz tanımlama teknolojileri biraz uzun zaman alacak. Araştırmalara göre sadece Amerika'da bir yıl boyunca 500 milyon giriş çıkış olduğu düşünülünce bioteknik teknolojiler parlak bir geleceğe sahip gözüküyor. Biometrikler ayrıca daha geniş uygulamalara da sahip. Sürücü ehliyeti ve emekli maaş ödemeleri gibi. Biometrikler ile sesiniz evinizin kapısını açıp kilitleyecek ve gözleriniz hassas verilere giriş sağlayacak. Gelecek iki üç yıl içersinde genel alanda biometrik kullanımında çok kesin bir gelişme yaşanacak. Tartışılan, uçak yolcuları için düşünülen proje bir sonraki adım olarak bu teknolojinin genel anlamda benimsenmesini sağlayacak. Biometrikler gelecek bir kaç sene içersinde Avrupa ve ABD'de yeni jenerasyon akıllı vizeler ve pasaportlar olarak kullanılmaya başlanarak suçlulara ve teröristlere geçiş hakkı vermeyecek.

Parmak İzi Kilit Sistemleri
Personel Devam Kontrol Sistemleri
Teknolojinin gelişmesi tüm yaşam standartlarımızı değiştirdi, artık dünyanın her yerinden evimizi, işyerimizi IP kameralar  aracılığıyla  internetten izlenebililiyor, anında mesajlaşma programlarıyla dünyanın her hangi bir yeriyle yazışabiliyoruz. Bireysel konularda olduğu kadar çalışma koşulları da çok değişti, eskiden çalışanlar işe giriş ve çıkışlarını imza yada manyetik kart basma saatleriyle yaparlardı, günümüzde ise bilgisayar kontrollü: Personel devam takip sistemleri çeşitli gelişmiş ürünler eklendi kartlı, parmak izli, retina taramalı sistemlerle giriş - çıkış kontrolü yapılmakta, internet üzerinden bu bilgilere yetkili kişiler çok kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Tüm bu işlemler PDKS yazılımı  ve donanımı ile birlikte olmaktadır. Emi - Türk Elektronik in on yıldan beri geliştirdiği PDKS - SQL yazılımı platformu sayesinde personelinizin giriş - çıkış , puantaj, izin, devamsızlık, kesintiler, fazla mesailer gibi bilgilerini çok rahat kontrol edebilir, rapor alınabilir bu bilgileri tahakkuk işlemlerine aktarabilirsiniz. Personel devam takip sistemleri PDKS - SQL yazılımının en büyük özelliğin biri farkı ve karmaşık ( vardiyar, postalar, çalışma tanımları vb.) çalışma koşullarına sahip olan firmalara çok rahat bir şekilde uyum sağlaması ve kullanıldığı MS-SQL veri tabanı sayesinde güvenilir çalışmasıdır. Programı firma içerisinde yetkilendirme yaparak başka kullanıcılar kullanabilir veya internet özelliği sayesinde web üzerinden rapor alabilirsiniz.
Personel Devam Kontrol Sistemleri PDKS SQL Programının Bazı Özellikleri
Vardiya Bilgileri Firmanızın vardiyalarını, giriş - çıkış saatlerini toleransları, yemek saatlerini sınırsız bir şekilde tanıtabilirsiniz. Vardiya takvimlerini, izin ve mesai işlemlerini görsel olarak hazırlayabilirsiniz. Giriş - Çıkış Hareketleri Personel devam takip sistemleri ile Personelinizin kartla, parmak iziyle veya retina iris  tarama sistemleri  giriş - çıkış yapsın ister kişisel olarak , ister genel olarak veya kriterli olara inceleme yapabilirsiniz. Hangi gün hangi saatte  nerede giriş - çıkış yaptığını görebilirsiniz. Puantaj İşlemleri Personelleriniz normal çalışmaları, fazla mesaileri, eksik saatleri gibi bilgileri tek bir işlemde alabilirsiniz. PDKS SQL yazılımı otomatik olarak puantaj bilgilerini hazırlamaktadır. Bu nedenle yasalar ve toplu iş sözleşmeleri ile belirtilen  şartlara para metrik olarak gerçekleştirebiliyor ve devam durumuna göre otomatik olarak puantaj yapabilir. Sicil Bilgileri Başka bir yazılıma ihtiyaç olmadan PDKS SQL programıyla personeliniz sicil, özlük, çalışma bilgilerini kaydedebilir, bu bölümde personelinizin vardiya fazla mesai, çalışma bilgilerini değiştirebilirsiniz. Personelin TC. kimlik no, cinsiyeti, medeni hali vb. bilgileri, fotoğrafını bu bölüme ekleyebilirsiniz. Değişik işyerleri tanımlanabilmektedir, buna paralel olarak departman, servis sanat ve grup tanımları yapabilir, bu bilgiler tüm raporlarda kriter değeri olarak kullanılabilmektedir. Örneğin:İşyeri, departmanı,  servisi, sanatı elektrikçi ve grubu. Olanların raporu. Intranet Modülü Bu modül sayesinde PDKS SQL programındaki birçok menüye web tarayıcınız aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bu modül sayesinde: Yemekhane raporları, İzin işlemleri, Sicil işlemleri, Personel kart hareketleri, Tolerans listeleri vb. menülere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Personel devam takip sistemleri Yemekhane Raporu PDKS SQL yazılımın içerisinde bulunan yemekhane modülü sayesinde, personeliniz giriş-çıkış saatlerinin yanı sıra yemekhanenizin de kontrolünü sağlayabilirsiniz. Personeliniz sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeklerine kota getirip yemekhane modülü ile  turnike geçişlerini kontrol edebilirsiniz. Yemekhanenizi başka bir firma işletiyorsa günlük,  aylık,  yıllık yemek yiyen sayısını kişisel yada genel olarak alabilirsiniz.


Güvenliğiniz İçin Profesyonel Çözümler
Lider Güvenlik Alarm Kamera Sistemleri ANTALYA
Tel: 0242 323 11 90 Pbx Fax: 0242 323 38 29