©  Lider Güvenlik Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.
Haber Alma Merkezi Antalya
2002 yılında kurulan Lider güvenlik haber alma merkezi antalya ilinde kurulan ilk alarm haber alma merkezidir. Lider hizmet anlayışıyla birçok sektorde müşterilerini arttırmaya devam eden Lider güvenlik haber alma merkezi gerek kuyum sektöründe gerekse diğer sektörde faliyet gösteren müşterilere aynı titizlikle haber alma merkezi hizmeti vermeyi amaç edinmiştir. Lider haber alma merkezi antalya 24 saat 365 gün kesintisiz hizmet vererek birçok hırsızlık ve soygun gibi risk taşıyan alarm bilgilerini detaylı şekilde müşterilerine ve güvenlik güçlerine bildirmektedir. Günümüz şartlarında giderek artan hırsızlık ve soygun gibi riskler karşısında en etkili güvenlik önlemi kuşkusuz ki alarm haber alma merkezine bağlı çalışan alarm sistemleridir.


Güvenliğiniz için profesyönel çözümler sunar.
Birçok sektörde olduğu gibi haber alma merkezi hizmeti konusunda yanlış bilgilendirme veya eksik bilgi sözkonusudur. Alarm haber alma merkezine bağlı olmayan bir alarm sistemi birçok riski de beraberinde getirmektedir. Bu risklerin en başında telefon çevirmeli olarak çalışan alarm sistemi, alarm anında firma yetkililerine hafızasındaki soygun mesajını cep telefonuna ileten alarm sistemleri gelmektedir. Haber alma merkezine bağlı olmayan birçok telefon çevirmeli alarm sistemi, elektrik kesilmesi durumunda müşterilerine elektrik kesildi bilgisini iletemez ve riskli bir konumda çalışır. Elektrik kesildiğinde alarm sistemi içinde bulunan akü sayesinde duruma göre 24 saate kadar elektriksiz çalışabilir.
Bu süre aküsü zayıflamış olan bir alarm sistemi için 2 saate kadar düşebilmekte, ve elektrik kesintisini bildirmeyen telefon çevirmeli alarm sistemi müşteriye herhangi bir bilgi gönderemeden soygun ve hırsızlık risklerine açık hale gelmektedir. Diğer bir dezavantaj ise telefon çevirmeli alarm sisteminin alarm anında hangi bölgeden kaç defa alarm geldiğini bildirmemesidir. Bu durum müşterilerin gece yarısı gereksiz yere alarm olan bölgeyi kontrol etmesi ve zaman kaybına neden olmaktadır. Telefon hattında meydana gelebilecek bir arıza durumunda alarm sisteminizde gsm arama modülü bağlı değilse sistem herhangi bir bilgi gönderemez ve savunmasız bir durumda kalabilir. Haber alma merkezi bu tip durumlarda test sinyali takibi yaparak ayrıca gsm arama modülü sayesinde telefon hattı sorununu tespit edebilmektedir.
Alarm haber alma merkezine bağlı olmayan telefon çevirmeli alarm sistemlerinin diğer bir riski ise, şifrenizi öğrenen bir kişinin alarm sistemini kullanması durumunda başka herhangi bir denetimin olmaması ve şifreyi bilen her kullanıcının işyerini riske sokması ile meydana gelmektedir. Alarm haber alma merkezi bu durumu mesai saati dışında şifre ile giriş olması durumunda müşteriyi arayarak parola sorması ve yetkili kişiler ile görüşerek teyit etmesi ile önlemektedir. Telefon aramalı bir alarm sistemi sizi tehdit ederek zorla işyerine girmeye zorlayan kişiler durumunda savunmasızdır. Haber alma merkezine bağlı alarm sistemlerinde tehdit altı durumu için özel şifreler kullanmaktadır. Tehdit altı şifresi ile giriş yapıldığında mekanda bulunan alarm sistemi sessiz olarak alarm merkezine bilgi göndermektedir. Sizi tehdit eden kişi farkına varmadan alarm haber alma merkezi güvenlik güçlerine tehdit altında giriş yapıldığını bildirmektedir.

Haber alma merkezi alarm sistemini kullanan elemanlarınızın yetki seviyesine göre değerlendirme yapmaktadır. Mesai saati dışında işyerine girme yetkisi olan kişilere parola sorulmaktadır. Her kullacı için farklı parola kullanılmaktadır. Mesai saati dışında alarm haber alma merkezinin parola sorması yetkili şifre bilgisini ele geçirmiş kötü niyetli bir kişinin risk oluşturmasını engellemektedir. Alarm sistemlerinde max 128 kullanıcıya kadar farklı yetkiler ve parola tanımlamak mümkündür. Alarm haber alma merkezi hangi kullanıcıların alarm sistemini kurduğunu ve açtığını saat bilgisi ve kullanıcı isimleri ile birlikte sms, e-mail veya fax olarak firma yetkililerine anlık veya aylık raporlama düzenli olarak göndermektedir.

Haber merkezine bağlı olmayan telefon çevirmeli bir alarm sistemi kullanıyorsanız alarm sisteminizi değiştirmeden alarm haber alma merkezine abone olarak bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Tavsiyemiz gsm arama modülü ile çalışan ve alarm haber alma merkezine bağlı, konusunda tecrübeli şirketlerce kurulmuş olan bir alarm sistemi kullanmanız olacaktır.Güvenliğiniz İçin Profesyonel Çözümler
Lider Güvenlik Alarm Kamera Sistemleri ANTALYA
Tel: 0242 323 11 90 Pbx Fax: 0242 323 38 29