©  Lider Güvenlik Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.
Standalone kayıt sistemlerde iyi bir performans için tercih edilebilecek yüksek kanal kapasiteli 16 kanal goruntu 16 kanal ses DVR cihazlar ekranda 64 kamera gosterimi ile mükemmel görüntüleme sağlar. Kayıt performansları mükemmel özellikleri ile ön plana  çıkan pinetron dvr kayıt sistemleri  orta ve büyük ölçekli sistemleri için doğru tercihi olacaktır.
Pinetron DVR  Kayıt Sistemleri
Pinetron marka Standalone DVR kolay upgrade edilememesi, uzak noktadan bağlantı sayısının az veya hiç olmaması, HDD bağlantı kapasitesinin düşük olması ve yazılımlarının ihtiyaçları karşılaması gibi nedenlerden dolayı şimdiye kadar geri planda kalmıştır. Ancak Pinetron markalı DVR’lar PC tabanlı cihazlardaki esnekliği standalone yapıya taşımakla kalmıyor. Performans ve uygun fiyat kriterlerinin ikisini birden aynı üründe arayan sektör profesyonelleri tarafından da adından çokça söz ettirecek gibi görünüyor. Orta ve yüksek ölçekteki  firmaların projelerini hedef alan pinetron’u iyi bir ürün yapan diğer önemli bir etken ise gelişmiş yazılımı ile kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olması. Yedekleme,kayıtlı görüntülere ulaşma, uzak noktadan erişim,tek bir yazılım ile 300 farklı noktadaki Pinetron DVR’ı kumanda edebilme gibi özellikler Pinetron Standalone DVR kullanım alışkanlıklarını değiştirecek ve kullanıcılarının da beklentilerini epeyce karşılayacaktır.
Gelişmiş Grafik Ekran
Grafik ekran ile Pinetron DVR’ların yönetimi çok kolay ve basittir. İstenilen menüye görsel olarak çok daha kolay ulaşılır ve değişiklikler anında uygulanır.
Kayıtları Oynatma
Pinetron DVR Grafik ekranda izlemek istenilen kamera veya kameraların Tarih, Saat ve Dakikası seçilerek anında kayıtlara erişilir. İzleme sırasında 16x’e kadar ileri ve geri hızlı oynatma yapabilmekte, canlı veya kayıtları izlerken seçili alanda dijital zoom yapabilmektedir. Kayıtları, internet veya network üzerinden de çok kolay ve hızlı bir şekilde oynatmak mümkündür.

Yedekleme
Yedeklenmek istenilen kamera görüntüleri, tarih, saat ve dakika seçilerek USB, CD-RW veya  DVD-RW üzerine anında yedeklenebilmektedir. Pinetron DVR ’ların özelliklerinden birisi de yedeklemenin çok kısa sürmesi ve yedeklenen kamera görüntülerini oynatmak için bilgisayara herhangi bir yazılım yüklenmesine gerek olmamasıdır.100 MB’lık bir datayı yedekleme süresi yaklaşık olarak 2 dakikadır. Ayrıca uzakdan yazılım ile de kayıtlar download edilebilir. Veya otomatik olarak bir yere yedekleme yapılabilir.Yedek aldığınız CD’yi bilgisayarınıza takdığınızda otomatik bir menü açılır ve yedek alınan görüntüler listeden seçilerek izlenir.
Explorer ile Network ve Internet Üzerinden Bağlantı
Pinetron DVR lara network veya internet üzerinden bağlantı çok kolaydır. DVR’ın kullandığı varsayılan port 7000’dir. Bu portu istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Görüntü almak için sadece modeminiz üzerinden port numarasını DVR’ın IP’sine yeterli olmaktadır. Pinetron DVR’lar,M1000 ve S2000serilerinde aynı anda 5kullanıcı,M5000 serisinde ise 10 kullanıcı bağlantısını desteklemektedir. Internet Explorer üzerinden görüntü almak için hiçbir program yüklemek zorunda kalmazsınız. Dilediğiniz yerden DVR’ın bağlı olduğu ağın sabit IP’sini Internet explorerın adres çubuğuna yazarak görüntülere ulaşabilirsiniz.
Bant Genişliği Sınırlaması ve Kullanıcı Yetkileri
Pinetron DVR’ların ayırt edici özelliklerinden biri de ağ üzerinden sisteme bağlanan kullanıcıların bant genişliklerinin ayarlanabilmesine olanak tanımasıdır. Kullanıcıların uzak noktadan bağlantılarında bant genişliği limitsiz bırakılabilir veya 64Kbps ile 8Mbps arasında ayarlanabilir. Bu özellikle internet üzerinden çok kullanıcı ile izleme yapılan güvenlik sistemlerinde, ağda oluşan yoğunluğun şirket internet altyapısını olumsuz etkilemesini engellemektedir.
DVR Arka Panel Çıkışları
S2004 Serisi standart olarak VGA Monitör, Video Monitör, Spot Monitör ve Ses Çıkış, Alarm giriş /çıkış,RS232 ve RS422 çıkışları, M1000 ve M5000 serilerinde ise bunlara ilave olarak Loop ve S-Video çıkışları mevcutdur. Aynı anda hem VGA monitörü hem de güvenlik monitörlerinden izleme yapabilirsiniz. Bu iki ekranda  izleme yaparken istediğiniz bir kameranın görüntüsünü SPOT ekranda tam ekran olarak görüntüleyebilirsiniz.Alarm durumunda, alarm gelen kameranın görüntüsünü otomatik olarak SPOT ekrana taşıyabilirsiniz.
CMS (Merkezi Yönetim) ve EMS (Kurumsal Yönetim) Yönetim Programları
DVR’larla beraber standart ve ücretsiz olarak sunulan CMS ve EMS yazılımları ile uzak noktadan Pinetron DVR’ların tüm özelliklerini yönetebilirsiniz. Basit ara yüzü ve gelişmiş özellikleri ile kullanıcılara kolay kullanım imkanı sunan bu yazılımlar 300 farklı noktadaki DVR’lardan gelen 64 kamera görüntüsünü görüntüleyebilir.
Yazılımların Özellikleri
300 DVR’ı aynı anda kontrol edebilme, Pinetron DVR Sistemleri tüm sistem ayarlarını uzaktan yönetebilme, Uzak noktadan canlı izleme yaparken aynı anda kayıtları da oynatabilme, Uzak noktadan görüntülere veya eski kayıtlara ulaşıp, izleme ve dowland yapabilme, Sağlık raporu ile 300DVR’ın aynı anda DVR ID, HDD hatası alarm, motion,  video sinyal kaybı, güç kaybı, fan durumu kayıt ourumu gibi verilere anında ulaşabilme, Gelişmiş elektronik harita ile istediğiniz kamera görüntülerini harita üzerine yerleştirilip alarm, video sinyal kaybı gibi olaylarda sorunlu lokasyonu hemen gösterme ve alarm veren kameranın görüntüsünü otomatik olarak ekrana getirebilme, EMS ile çoklu ekran ile aynı anda 8 farklı ekranda izleme, kayıttan oynatma sağlık raporu gibi fonksiyonları kullanma imkanı, EMS ile network üzerinden yedekleme sayesinde belirlediğiniz zamanlarda pc’ye otomatik yedekleme yapmasını sağlama.


Güvenliğiniz İçin Profesyonel Çözümler
Lider Güvenlik Alarm Kamera Sistemleri ANTALYA
Tel: 0242 323 11 90 Pbx Fax: 0242 323 38 29