©  Lider Güvenlik Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.
Yangın Alarm Sistemleri
Yangın alarm ve ihbar sistemleri günümüzde çoğu zaman bir ihtiyaç olmaktan çok gereklilik oldu. Yangın algılama ve ihbar sistemleri yeni çıkan kanun ve yasalar çerçevesinde Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak kamuya açık hizmet veren yerlerde, yanıcı ve parlayıcı madde bulunan yada üretilen yerlerde, fabrika ve otellerde buna benzer alanlarda zorunluluk olmaktadır. Günümüzde yangın haberleri çok az duyulmakta bunun nedeni alınan yangın önleme tedbirleridir. Hiç şüphesiz ki bu tedbirlerden en önemlisi de elektronik yangın algılama ihbar sistemleridir. Büyük yangınların oluşmasında hiçbir yangın tedbirinin alınmamasından kaynaklanmaktadır. Yangınına erken müdahale edilmesi çok önemli bir husustur doğacak felaketleri, can ve mal kayıplarını önlemede en etkili faktör olmaktadır. Günümüzde teknolojik gelişmeler sayesinde elektronik yangın algılama sistemleri yangına daha ilk başında müdahale edilmesine, otomasyon sistemleri sayesinde yangının büyümesini önlemede etkili bir rol oynamaktadır. Elektronik yangın algılama ve ihbar sistemi sadece otomasyon sistemine değil diğer alarm sistemlerine, alarm haber alma merkezlerine entegre olarak çalışabilmektedir. Herhangi bir alarm durumunda otomasyon sisteminiz yangın söndürme sistemlerini devreye alabilir. Alarm haber alma merkezi itfaiye ye polise bilgi vererek gerekli önlemlerin alınmasını sağlar.

Yangın Algılama ve İhbar Sisteminin Çalışma Prensibi
Elektronik yangın algılama ve ihbar sistemleri iki şekilde kategorize edilmektedir. Bunlar; Konvansiyonel yangın algılama sistemleri ve adresli yangın algılama sistemleridir. Konvansiyonel Zone Adresli Yangın Algılama Sistemleri
Yangın Alarm Paneli
Konvansiyonel zone adresli yangın algılama alarm sisteminde sistem yangını belirli bölgelere ayırarak yangını bölgesel olarak belirleyecektir. Örneğin konvansiyonel zone adresli yangın algılama sistemin de yangının sadece hangi katta olduğunu belirtecektir. Konvansiyonel yangın algılama sistemleri iki kablo yani bir çiftlik kablo ile çalışırlar. Enerji ve sinyal alışverişleri bu iki kablo üzerinden yapılır. Belirli bölgedeki dedektörler birbirine paralel olarak bağlanarak tek bir bilgi iletilmektedir. Herhangi bir alarm durumunda panelde o bölgeye ait uyarı alacaktır. Konvansiyonel zone adresli yangın algılama alarm ihbar sistemleri küçük işletmelerde tercih edilmelidir.
Noktasal Adresli Yangın Algılama İhbar Sistemleri
Adresli yangın algılama ve ihbar sistemleri orta ve büyük yapılarda tercih edilmelidir. Nokta adresli yangın algılama sistemi yangının çıkış yerini tam olarak verecektir. Örneğin bir yangın anında yangın ?alt kat depoda? olduğu yada ?3 ncü kat motor odasında? mı olduğunu belirtecektir. Böylelikle yangının nerede çıktığını kolaylıkla tespiti ve önlemini almanız daha da kolaylaşacaktır. Adresli sistemlerde her dedektör kendine ait sinyali iletir. Böylelikle yangının tam olarak nerede olduğu bilinebilmektedir. Konvansiyonel zone adresli sistemlerde yangının tam olarak nerede olduğunu ancak yangın bölgesine varıldığın da anlaşılabilmektedir.
Yangın Alarm Dedektörleri
Yangın algılama ve ihbar sistemlerinde Dünyada kalitesiyle kabul görmüş Honeywell ve Bentel marka ürünleri sunuyoruz. Yangın algılama ve ihbar sistemleri amatör kişilerce yapılmamalıdır. Konusunda uzaman ve eğitimli personeller tarafından yapılmalıdır. Yangın algılama ve alarm sistemleri konusunda 14 yılı aşkın tecrübemizle sizlere daha huzurlu ve güvenli yaşam vaat ediyoruz. Yangına ilk müdahale sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarır ve mal kaybını minimuma indirir. Alacağınız önlemlerle yıllarca kazanmış olduğunuz birikimlerinizi ve sevdiklerinizi koruma altına alın çok geç olmadan bizi arayın uzman kadromuzdan ücretsiz projelendirme ve destek hizmetlerimizden yararlanın.
Güvenliğiniz İçin Profesyonel Çözümler
Lider Güvenlik Alarm Kamera Sistemleri ANTALYA
Tel: 0242 323 11 90 Pbx Fax: 0242 323 38 29