©  Lider Güvenlik Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.
Gece görüşlü kamera sistemleri seçimi için çok sayıda marka ve alternatif bulunmaktadır. Gece görüşlü kamera sistemi ve ürünleri çok geniş bir yelpaze sunmakta, gece görüşlü kamera sistemi kuracak firmaların seçimini iyice zorlaştırmakta, hatta içinden çıkılmaz bir hale getirmektedir. Gece görüşlü  kamera sistemi sektore yabancı kişilerin sağlıklı bir kamera seçimi yapması kamera teknolojisini çok basit anlamda kameraları test etmesi kısa bir süre içerisinde oldukça kolay birkaç  yöntemle mümkündür.
Gece Görüşlü Kamera Nasıl Test Edilir
Gece görüşlü kameralar içinde, 1/3'' kamera sony çipli olması tercihi geçerlidir. İyi bir gece görüşlü cctv kamera seçimi için ilk olarak kamerayı kullanacağımız alanda ışıksız tam karanlık bir ortamda  kaç metre gece görüşlü bir kamera seçmemiz gerektiği ve bu kameranın yerinde test  edilmesi önemlidir. Kameranın görüş mesafesine göre 10 - 25 - 40 metre gece görüşlü ürün seçilmesi gerekmektedir. Gece görüşlü kamera sistemi lens seçimi, gece görüş mesafesi 15-25 metre arası olan kameralar için standart lens 3.6 mm ideal geniş görüş açısıdır. 25-40 metre görüş mesaesi için 6 mm veya 8mm lens seçeneği olan gece görüşlü kamera sistemi kullanılmalıdır. Gece görüşlü kamera ir ledler sayesinde gözle görünmeyen, ışınlar yayarak, gece siyah beyaz  gündüz ise standart renkli görüntü vermektedir. Kameradaki ir ledlerin sayısı önemlidir. Mesafeye göre homojen ışık dağılımı ve bir açısı olmalı, göstereceği uzaklıkta sadece tek bir noktayı odaklamayan geniş bir aydınlatma sağlayan gece görüşlü kamera olması için mesafesine göre led sayısı yüksek bir model seçilmelidir.
Gece Görüşlü Kamera Gece Görüş Mesafe Test
Gece Görüşlü Kamera Odaklama Testi

Gece görüşlü kamera sistemleri mesafesine göre test edilmelidir yukarıdaki testte 15 metre gece görüşü için yeterli kabul edilen kamera sistemi test edilmektedir.
Işıklı ortamda standart 1/3'' 3.6 mm lens sony 420 tvl cipseset ile gece görüşlü kamera görüntüsü
Odaklama sorunu gece görüşlü kamera
Yetersiz gece görüşlü kamera
Normal gece görüşlü kamera
Gece görüş devre dışı, ışıklı ortam
Normal gece görüşlü kamera, yeterli gece görüş mesafesi
Odaklama sorunu olan gece görüşlü kamera, yetersiz gece görüş mesafesi
Gece görüşü olmayan kamera
Güvenliğiniz İçin Profesyonel Çözümler
Lider Güvenlik Alarm Kamera Sistemleri ANTALYA
Tel: 0242 323 11 90 Pbx Fax: 0242 323 38 29